PIWO ŻUBR

Piwo Żubr

Od wieków na straży prastarej Puszczy Białowieskiej stoi symbol polskiej natury - Żubr. Nie można przejść obok niego obojętnie. Dostojny i majestatyczny Król Puszczy zawsze budzi respekt pośród innych gatunków. Gdy do jego królestwa wkrada się chaos, on przypomina, jak ważna jest siła spokoju.

Pod koniec dnia, kiedy przychodzi zasłużona chwila wytchnienia, każdy chce mieć u boku Żubra. Nie trzeba szukać daleko: wystarczy rozejrzeć się po okolicy, by znaleźć go tuż za rogiem. Żubr jest zawsze pewny – o jego niezmienny charakter dba Browar Dojlidy, wizytówka podlaskiego piwowarstwa wybudowany w 1768 roku przez hetmana Jana Klemensa Branickiego, który po licznych perypetiach historycznych przetrwał do dzisiaj.

Piwo Żubr jest największą polską marką piwną, to duma Podlasia a obecnie też główny bohater w nowo otwartym lokalu Żubrowisko, na rynku głównym w Białymstoku.

Pamiętajmy również, że „Piwowar piwo warzy, ale to barman je tworzy” – które to hasło przyświeca barmanom Żubrowiska, z rąk których goście mają okazje spróbować kilku doskonałych wariantów serwingowych Żubra, których nie da się znaleźć nigdzie indziej.

Żubr się kłania i serdecznie zaprasza do Żubrowiska, gdzie dobrze jest odpocząć przy Żubrze.

Restauracja Żubrowisko